שרים עם כל ילד את השיר הייחודי שלו

ארגז כלים למורה

לא קל ללמד את ילדי המאה 21, העולם מתפתח בקצב מסחרר וגם אנו המורים נדרשים להשתנות ולקפוץ דור. כמה פעמים תהיתם לגבי דרך טובה יותר ללמד את אותו שיעור שהעברתם לכיתתכם? באיזו תדירות השתמשתם בטכנולוגיה כדי לעניין את תלמידיכם ולשפר את תהליכי הלמידה שלהם? 

מדהים לראות עד כמה שינתה הטכנולוגיה את העולם והובילה לצורות שונות של חינוך והוראה עליהם לא חשבנו כלל בעבר. התלמידים שלנו יותר ממוקדי-דיגיטליות מבעבר. הם מבלים יותר זמן באינטראקציות עם ההתקנים הניידים שלהם מאשר עם הוריהם או קרוביהם. יש להודות שלעולם הדיגטלי הזה יש הן השפעה חיובית והן השפעה שלילית על התלמידים. חוסר ריכוז, טווח ריכוז קצר, הסטת המיקוד, יתר גירוי ויזואלי, גניבת זהות, חוסר בסוציאליזיה בעולם האמיתי, נושאים הקשורים לפרטיות, דיכאון ורבים אחרים הינם תוצאה ישירה של החשיפה הגדלה לטכנולוגיה. מחקרים אף הוכיחו ש”מולטי-טסקינג”, שהמומחים טוענים שקשורה לשימוש בטכנולוגיה של היום, מפחיתה את עוצמת הריכוז שלנו בחצי. אולם אין להסתכל רק על החצי הריק של הכוס. החצי השני גדול הרבה יותר.

מבין כל האתגרים העומדים בפני המורים אחד החשובים ביותר הוא היכולת לתפוס את תשומת הלב והמיקוד של התלמידים ורתימתם לתהליך הלמידה, לצורך זה מצורפים בפניכם כלים טכנופדגוגים שיעזרו לכם לתת מענים שונים בשיעורים שלכם.

מיוצר ב-Padlet